Uz. Doktor Mustafa Guveli
İSTANBUL
0 (212) 296 85 09 - 9 (053) 227 70 32
Buyukdere caddesi no 24/54

Hakkında
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu.
İhtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde yaptı.
Halen çalışmalarını Pedam Polikliniğinde devam ettirmektedir. www.pedam.com

Mezun Olduğu Okullar
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Bildiği Diller
İngilizce

Deneyimler
Amatör PilotSoru / Cevap
Sizde uzmana sorularınızı sorabilirsiniz.

Decered - 2016-10-21
Hocam merhaba önce nerden başlıycamı bilmiyorum. Benim yeme bozukluğum var 4 yıldır falan ve bunu tedavi etmek için her şeyi yaparım tek korkum tekrar eski kilolu halime dönüp insanları hatta ailemin bile iğrenç bakışlarıyla karşılaşmak istemiyorum. Bana kesin bi yöntem söyleyin hemde sağlıklı zayıflama yöntemine bile razıyım ama işe yaratıp yaramıyacağından emin değilim. Lütfen bi cevap verin açıkçası bi psikiyatri kliniğine gitmeye gücümde yetmez aileme de bu durumu açıklayamam.


Uz. Doktor Mustafa Guveli cevaplıyor:
Merhaba
Yeme bozuklukları mutlaka psikoterapi ile desteklenmeli ve gerektiğinde ilaç kullanılmalıdır. Bir kliniğe gidemeseniz de devlet hastaneleri ve semt polikliniklerinde hizmet veren doktorlar vardır. Ailenizin bakışı sağlığınızı kaybetmekten daha önemli olmasa gerek. Geçmiş olsun.

Sercan - 2016-10-18
Hocam, merhabalar. Ben de psikolojik takıntı mevcut. Nasıl bir takıntı derseniz; beyinde dolaşan olumsuz düşünceler, kaygı, ayrıca göğüste sıkıntı gibi şeyler.. 8 ay falan brozac kullandım ; ama istediğim seviyeye gelmedim. Bana, işlevi daha çabuk bir ilaç tavsiye ederseniz çok makbule geçer.


Uz. Doktor Mustafa Guveli cevaplıyor:
Merhaba
Takıntılar ve anksiyete bozuklukları ilaçla birlikte psikoterapi ile tedavi edilir ise hem daha hızlı hemde kalıcı sonuç alınabilir.
Sadece ilaç almak bazen doz az geldiğinden yeteri kadar etkili olmayabilir.


Bu nedenle doktorunuzla psikoterapi içinde görüşün lütfen.

Soru Sor