Hiç Birşey Yolunda gitmiyorsa !

Hayatınızdaki herşey tersten gidiyorsa ve bu sizin kontrolünüzden çıkmışsa bir kere daha düşünmek gerekir.

Depresif düşünce örgüsünün bir parçası olan herşey çok kötü gidiyor yanılgısı kişiyi aslında daha da depresif kılan bir durumdur. Bu nedenle her şey ters gidiyorsa önce bir bakmak lazım acaba ben mi tersten gidiyorum diye. Bu bakış bazen kişinin kendisi tarafından yapılamayabilir. O zaman profesyonel bir destek almak gerekir. Çünkü içinde bulunduğunuz ruh hali ile mevcut durumu sağlıklı değerlendiremeyebilirsiniz.

Çoğu kere işlerden bazıları bizim istediğimz gibi gitmiyorsa hemen her şey ters gidiyor diye bir genelleme yaparız. Oysa sadece bazı şeyler ters gidiyordur ve bu terslikte hayatın cilvesidir. "Her şey yolunda mı?" sorusunu ben çok saçma bulurum. Herşeyin yolunda olması imkan dahilinde olmayan ütopik bir durumdur. Ve bu beklenti bazen bizi ters giden en ufak bir durum karşısında toptancı bir yaklaşımla her şey ters gidiyor diye düşündürtebilir.

Herşey yolunda değil gibiyse aslında yolunda olmayan sizin zihinsel süreçleriniz olabilir. Depresyondamısınız acaba yoksa obsessif bir kişiliğiniz var ve mükemmel olmayınca her şeyi kötü mü algılıyorsunuz. Bu soruları cevaplamakta çoğu kere kişinin kendisinin baş edemeyeceği kadar profesyonel sorulardır.

Testi yaparak en azından depresyonda mısınız onu test edin.

¿sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ;ɐp ɐpunloʎ ʎǝş ɹǝɥ ıʞuɐS